I edycja „Małego Przedsiębiorcy” za nami!

Październik jest miesiącem oszczędzania. To doskonały moment, żeby zrobić gruntowne porządki w pokojach u naszych dzieci – najlepiej wspólnie – wybrać zabawki, którymi przestały się bawić i dać im drugie życie. Za nami pierwsza edycja wielkiego Kiermaszu Zabawek Używanych połączonego z zajęciami edukacyjno-finansowymi. A wszystko w ramach wydarzenia „Mały Przedsiębiorca 2019”, które odbyło się 6 października 2019r. w Warszawie.

Ponad 70 rodzin, ręce pełne zabawek i tłum małych warszawiaków, którzy postanowili oddać swoje największe skarby. Wielki Kiermasz Zabawek Używanych to bardzo przydatna lekcja – z jednej strony uczy dzielenia się, z drugiej postaw proekologicznych. Dając rzeczom drugie życie dbamy o środowisko i zmniejszamy ilość produkowanego plastiku. Tak więc – dla wszystkich rodzin, które były tego dnia z nami – wielkie brawa!

Każdy z uczestników Kiermaszu dostał pamiątkową świnkę skarbonkę (drewnianą – w końcu musimy być eko!), numer stanowiska (losowaliśmy nagrody) oraz niewielki brązowy stoliczek, by zaprezentować swoje skarby.

źródło: Grzegorz Kucharski Fotografia/Hulakula

Szybko okazało się, że jest mnóstwo chętnych i jeszcze więcej zwiedzających. Ponad 700 osób przyjechało do Hulakula na Pradze Północ, żeby skorzystać z niesamowitych okazji. A było z czego wybierać. Dzieci z niesamowitą starannością ustawiały figurki, książki, lalki, samochodziki i maskotki. Ruszyła wielka machina wymiany! 🙂

                    

         

Ceny były kuszące. Za grosze można było zdobyć wiersze polskich pisarzy, pluszaki, kultowe gry planszowe, klocki i wiele innych. Radości nie było końca – cieszyli się i sprzedający, i kupujący, a brzdęk drobniaków było słychać na każdym kroku.

       

Tylko, co zrobić z zebranymi pieniędzmi? To proste – uczyć dzieci od najmłodszych lat oszczędzania i mądrego wydawania! Ambasadorką wydarzenia „Mały Przedsiębiorca 2019” została Anna Czereszewska – autorka bloga Dzieci i Pieniądze oraz książki „Jak wychować dziecko zaradne finansowo”, która od wielu lat tłumaczy, że pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Opowiada, jak i kiedy zacząć dawać kieszonkowe, czy kontrolować dziecko i co zrobić, żeby nie wydawało od razu wszystkich oszczędności.

źródło: Grzegorz Kucharski Fotografia/Hulakula

Dzieci uczyły się i szkoliły umiejętności

Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka i analiza. Dlaczego więc nie zacząć od dziś? W czasie wydarzenia „Mały Przedsiębiorca 2019” odbyły się krótkie treningi koncentracji, w czasie których rodzice mogli poznać mocne strony swojego dziecka. BIOFEEDBACK – to nowatorska technika optymalizacji pracy mózgu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Regularne treningi pozwalają poprawić wyniki w nauce, ćwiczą koncentrację oraz stymulują lepszy rozwój dzieci.

   

Jak pokochać matematykę – zacząć się jej uczyć!

Nauka przez zabawę? W szkole pewnie to trudne, ale nie z Fundacją Jestem Mamą. W czasie wydarzenia „Mały Przedsiębiorca” powróciły liczydła – i to nie byle jakie – gigantyczne! Wystarczyło kilka minut, by dzieci nauczyły się dodawać liczby jednocyfrowe. Udało się to nawet maluchom, które cyfr jeszcze nie znają! Zaledwie kilka lekcji pozwala opanować niezwykle trudną umiejętność dodawania i odejmowania w pamięci liczb dwu- i trzycyfrowych. Nie wierzycie? To spójrzcie.

źródło: YT/
Indigo Mental Club w Warszawie

Jeżeli nie słyszeliście do tej pory o metodzie nauki dodawania, odejmowania oraz mnożenia za pomocą Kart Grabowskiego, to z pewnością jest to pozycja do nadrobienia.

Przynosi fenomenalne efekty już u dzieci przedszkolnych, a w szkole jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych lekcji matematyki.

Chcecie jako pierwsi zarezerwować stanowisko dla swojej rodziny
w czasie II edycji „Małego Przedsiębiorcy”?

Zapiszcie się do newslettera Fundacji Jestem Mamą
i czekajcie na maila!
na dole strony

Na subskrybentów czekają darmowe lekcje, promocje u naszych partnerów i mnóstwo innych bonusów!

Do zobaczenia w czasie II edycji Małego Przedsiębiorcy!

10/10/2019 | Bez kategorii
  • Newsletter

  • Zobacz także

  • Nasz Facebook

    [custom-facebook-feed]