Fundacja „Jestem Mamą“ jest organizacją, której celem jest szerzenie wiedzy oraz propagowanie macierzyństwa. Powstała jako inspiracja dla kobiet, które w codziennym życiu stawiają czoła najtrudniejszemu życiowemu zadaniu – wychowaniu dzieci.

Celem Fundacji „Jestem Mamą” jest niesienie pomocy wszystkim kobietom, zarówno tym, które wychowują dzieci samotnie, jak również funkcjonującym w pełnych rodzinach. Pomoc ta realizowana jest wielopłaszczyznowo – polega na dbałości o psychologiczną strefę życia matek – o ich pozytywne samopoczucie, wiarę we własne siły, świadomość trudności i chęci do ich przezwyciężania, aż do potwierdzenia własnej atrakcyjności i gotowości do podjęcia kolejnych wyzwań – m.in. powrotu do pracy lub zmiany swojej sytuacji życiowej.

Posiadanie i wychowanie dzieci to naszym zdaniem – wbrew powszechnie dominującej opinii – zadanie trudne, pełne wyrzeczeń, nieprzespanych nocy oraz zwątpienia. Jest to czas wyzwań i dużej próby dla związków, a także potencjalne podłoże dla depresji i innych stanów zwątpienia we własne siły matek. Często kobiety zostają same, mierząc się ze wszystkimi wyzwaniami samodzielnie, często tocząc najcięższe boje we własnych głowach. Idealnym wsparciem jest partner, lub rodzina, ale czasem nawet w pełnych rodzinach kobiety nie mogą lub wstydzą się wyciągnąć rękę po pomoc. Wychodząc naprzeciw tego rodzaju wyzwaniom, najważniejszym zadaniem Fundacji jest niesienie pomocy, wsparcia psychologicznego oraz dodawanie siły i otuchy w najtrudniejszej, a zarazem najpiękniejszej roli życia, jaką jest macierzyństwo i wychowanie dzieci.

W 2019 roku planujemy szereg działań, które będą miały na celu realizację powyższych celów.