Cześć!
Miło nam, że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Fundacji Jestem Mamą. Tworzą ją trzy energiczne mamy: Ania, Karolina i Agata. Jak większość dużych projektów – tak i ten – zrodził się przypadkiem. Ania poznała Agatę na porodówce, Karolinę na placu zabaw.  Wspólne doświadczenia oraz chęć pomagania innym mamom szybko sprawiły, że dziewczyny połączyły siły i stworzyły Fundację Jestem Mamą. 

NASZE POCZĄTKI
Wszystko zaczęło się jesienią 2018r. od nagrania przez Anię piosenki „Jestem Mamą”. Początkowo chciała stworzyć pamiątkę dla swoich synów, jednak szybko okazało się, że utwór stał się pięknym hymnem, rodzącej się w głowach trzech przyjaciółek, Fundacji. To był strzał w dziesiątkę.

NASZA MISJA
Celem Fundacji Jestem Mamą jest promowanie macierzyństwa oraz niesienie kobietom pomocy: psychologicznej, prawnej czy medycznej. Szczególny nacisk Fundacja kładzie na wspieranie kobiet w trudnej sytuacji życiowej, samotnie wychowujących dzieci, wracających na rynek pracy, borykających się z problemami  zdrowotnymi i psychicznymi (m.in. „baby blues”).
Fundacja Jestem Mamą powstała jako inspiracja dla kobiet, które stawiają czoła najpiękniejszemu i nierzadko najtrudniejszemu życiowemu zadaniu – wychowaniu dzieci. Fundacja organizuje także spotkania, warsztaty i wykłady dla całych rodzin – od zajęć plastycznych, sensorycznych, muzycznych po spotkania tematyczne z fizjoterapeutami, doradcami laktacyjnymi, chustowymi, psychologami i specjalistami innych dziedzin.


NAJWAŻNIEJSZE AKCJE SPOŁECZNE

„Jesteś piękną Mamą” – pilotażowy program zrealizowany w Domu Samotnej Matki „Etezja” na Białołęce w Warszawie. Przebywające w Ośrodku mamy wzięły udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej ze swoimi dziećmi. Projekt miał dodać kobietom wiatru w żagle, przywrócić wiarę w siebie i swoją kobiecość. Chciałyśmy, żeby zapomniały o swoich problemach i znowu poczuły się piękne. Pamiątkowe zdjęcia zostaną z nimi na zawsze.

„Mamy Wolne – wielkie święto kobiet” – wydarzenie cykliczne, organizowane na przełomie maja i czerwca, którego celem jest podarowanie mamom jednego dnia tylko dla siebie. Zachęcamy, by na 24 godziny mamy zapomniały o praniu, gotowaniu, sprzątaniu, obowiązkach i pracy, i wreszcie zrobiły coś dla siebie! I edycja zakończyła się ogromnym sukcesem!

„Mały Przedsiębiorca” – akcja społeczna dla całych rodzin, która oprócz aspektu rodzinnego, zawiera także cele edukacyjne. Zachęcamy dzieci do udziału w Wielkim Kiermaszu Zabawek Używanych, wymiany, sprzedawania i oddawania zabawek, dając im drugie życie oraz ucząc najmłodszych ochrony środowiska. Przy okazji uczymy dzieci oszczędzania, zarabiania i tego, że „pieniądze nie rosną na drzewach”.

Fundacja Jestem Mamą realizuje projekty miejskie, korzysta ze wsparcia przeznaczonego dla organizacji pozarządowych, współpracuje z podmiotami prywatnymi.Jeżeli chciałbyś wesprzeć nasze działania, ofiarować darowiznę i przyczynić się do wspierania kobiet to zajrzyj do zakładki „KONTAKT”.


Pamiętajcie drogie Mamy!
Jesteście bohaterkami dla swoich dzieci, najważniejszym wzorem, jesteście wspaniałe, silne i wyjątkowe.
Przypomnijcie sobie te słowa w chwili zwątpienia, a jak ta chwila będzie trwać zbyt długo,
to po prostu napiszcie do NAS. Tutaj zawsze znajdziecie pomoc!

Fundacja Jestem Mamą w mediach:

Pytanie na Śniadanie, TVP 2, 17 września 2019 r.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/44427635/policja-musiala-interweniowac-po-bojce-dwulatkow-z-trzylatkiem?fbclid=IwAR30LboblehXq4hWbV9-qxgUarl_NJ5S3RO1miyMoi9rNeyQqrKrRvBBSfo

Pytanie na Śniadanie, TVP 2, 7 sierpnia 2019 r

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/43837033/kontrakt-mazenski-po-narodzinach-pierworodnego-dziecka-tak-czy-nie

Pytanie na Śniadanie, TVP 2, 26 lipca 2019 r.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/43663751/spor-o-miejsca-parkingowe-dla-ciezarnych-kobiet

Pytanie na Śniadanie, TVP 2, 16 lipca 2019 r.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/43518348/kilkulatek-zgubil-sie-na-plazy-pomogli-mu-plazowicze-ktorzy-zaczeli-klaskac

Kobiecy Wieczór, Radio dla Ciebie, 9 maja 2019 r.
od 01:05:50

https://www.youtube.com/watch?v=IEnRmCBybto

Pytanie na śniadanie, TVP 2, 15 października 2018 r.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/39333825/rapujaca-mama