W ostatnich dniach świetlicę miejską w Burakowie opanowały mamy z małymi dziećmi. A wszystko za sprawą Fundacji Jestem Mamą, która zorganizowała cykl spotkań dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Maluchy śpiewały
i eksperymentowały, a mamy miały okazję nawiązać nowe znajomości.


Bardzo często obserwujemy, że mamy boją się lub wstydzą ze sobą rozmawiać. Ławeczki na placach zabaw zajęte są przez mamy, które w samotności śledzą poczynania swoich malców, zamiast wspólnie usiąść, pośmiać się i podzielić doświadczeniami. Drogie mamy! Może czasami wyglądacie na zmęczone, ale potrzebujecie wsparcia albo po prostu życzliwego słowa. Więcej odwagi.

Dlatego pod koniec listopada zorganizowałyśmy w Łomiankach cykl spotkań integracyjnych dla mam z dziećmi. Chcemy wyciągnąć Was z domu – żebyście nie zwariowały 😉 – a przy okazji, żeby Wasze maluszki skorzystały z fantastycznych zajęć. I wiecie co? Pomysł okazał się ogromnym sukcesem!

Szukałam takich zajęć, brakowało miejsca, gdzie można luźno się spotkać i skorzystać z oferty edukacyjno-rozwojowej. Ale przede wszystkim ważne jest, żeby dziecko miało kontakt z innymi maluchami, nasz synek, Szymon, nie chodzi do żłobka – mówi pani Monika, która do Łomianek przeprowadziła się kilka lat temu.

Największa sala świetlicy miejskiej w Burakowie (Łomianki) wypełniła się w kilka minut dziecięcym gwarem, okrzykami i rozmowami świeżo upieczonych mam. I tak było na wszystkich spotkaniach do połowy grudnia. Drzwi praktycznie się nie zamykały, a wąski i długi korytarz w kilka minut wypełniał się wózkami i biegającymi między nogami maluchami. Zajęcia w ramach cyklu „Jestem Mamą w Łomiankach” rozpoczynały się od aktywności dla maluszków – w programie były gordonki, czyli zajęcia umuzykalniające (0-3 lat) oraz SmykoMultisensoryka, fantastyczne ćwiczenia kształtujące wszystkie dziecięce zmysły. I gdy maluszki po zajęciach zajmowały się sobą, mamy miały chwilę by posłuchać rad specjalistów.

Na zaproszenie Fundacji odbyła się seria rozmów ze specjalistami. Przyjechała dietetyczka dziecięca, która opowiadała o rozszerzaniu diety niemowląt, była też fizjoterapeutka dziecięca, z którą mamy mogły skonsultować wątpliwości dotyczące rozwoju ich dzieci. W programie jeszcze spotkanie z psychologiem poświęcone wychowaniu dzieci, stawianiu granic oraz trudnej sztuce mówienia dzieciom „nie” (04.12), a także warsztaty chustowe z certyfikowaną doradczynią, na których mamy będą mogły nauczyć się wiązać chusty (11.12). Szczególnie zapraszamy w Mikołajki, będziemy wspólnie śpiewać kolędy oraz zdobić pierniczki.

-Mieszkam w Łomiankach od ponad 10 lat. Bardzo fajnie wyjść z domu, szczególnie jak siedzi się z dzieckiem. Chętnie byśmy przychodziły na takie zajęcia raz w tygodniu – komentuje pani Małgorzata

Fundacja Jestem Mamą organizuje w  świetlicy miejskiej w Burakowie pięć porannych spotkań. Na każde przychodzi około 80 osób, z czego połowa to maluchy. Udział był bezpłatny, a zajęcia finansuje Urząd Miejski w Łomiankach.

– Takie zajęcia są potrzebne, jesteśmy z córeczką zachwycone. Dzieci pokonują bariery, mają kontakt z innymi dziećmi, a my z innymi mamami. Chciałybyśmy, żeby było więcej takich spotkań – mówi pani Ewelina.

– Mieszkamy w Łomiankach od ponad 10 lat  . Bardzo fajnie wyjść z domu, szczególnie jak siedzi się z dzieckiem. Chętnie byśmy przychodziły na takie zajęcia w przyszłości – dodaje pani Małgorzata

-Mam kilka osób znajomych w Łomiankach, ale nie jest to duża grupa mam, dlatego uważam, że takie spotkania są potrzebne, żeby mamy mogły się nie tylko poznać, ale i wyjść posłuchać doświadczeń innych mam – przyznaje pani Ania, w Łomiankach od 3 lat


Chciałybyśmy, żeby spotkania łomiankowskich mam stały się tradycją i zaowocowały pięknymi przyjaźniami na długie lata. Cieszymy się, że przyszłyście tak licznie. Do zobaczenia!

Więcej na FB Fundacji Jestem Mamą

https://www.facebook.com/FundacjaJestemMama/

oraz w wydarzeniu „Jestem Mamą w Łomiankach”

https://www.facebook.com/events/549964952468359/

30/11/2019 | Bez kategorii
  • Newsletter

  • Zobacz także

  • Nasz Facebook

    [custom-facebook-feed]