Jest takie miejsce na mapie Warszawy, o którym każda kobieta powinna wiedzieć. Praktycznie przez cały dzień można skorzystać z profesjonalnej pomocy i rady. Czekają specjaliści i niesamowita, przyjazna kobietom atmosfera. O jakim miejscu mowa?

Centrum Praw Kobiet niesie pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej, szczególnie tym doświadczającym przemocy. Bardzo często to przemoc ze strony naszych bliskich. Dlatego tym trudniej jest nam – kobietom – wyswobodzić się z patowej sytuacji, szukać wsparcia poza kręgiem zaufania, a często zdobyć się na odwagę, by uciec od oprawcy. I rzeczywiście – udzielane przez Centrum Praw Kobiet porady prawne, psychologiczne, indywidualne wizyty (płatne i bezpłatne), pomoc w sprawach sądowych, to główna misja działającego w centrum Warszawy CPK.

Przez 25 lat działalności Centrum Praw Kobiet wiele się zmieniło. Dziś to jedno z najprężniej działających miejsc w Polsce, które wspiera kobiety na wielu różnych płaszczyznach. Skorzystać z oferty mogą nie tylko kobiety, które znalazły się na życiowym zakręcie, ale także te, które potrzebują siły, motywacji, wsparcia, rady i dobrego słowa. To dla nich Centrum Praw Kobiet przygotowuje szereg działań, szkoleń i warsztatów, m.in. z zarządzania domowym budżetem, jak zabezpieczyć się przed długami partnera, są też zajęcia z samoobrony WenDo, zajęcia relaksacyjne, joga i podwyższające kompetencje językowe kobiet. A nawet wyjazdowe dla kobiet z mniejszych miejscowości.

Ogromna energia, empatia oraz doświadczenie całego zespołu działajacego w Centrum Praw Kobiet sprawiają, że przez ponad 25 lat udało się wprowadzić wiele zmian prawnych i rozwiązań instytucjonalnych, które chronią kobiety przed przemocą i dyskryminacją oraz zapewniają respektowanie naszych podstawowych praw i wolności.

Centrum Praw Kobiet angażuje się także w wiele kampanii społecznych. Razem z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier” od 2010 roku organizują wspólnie „Wyróżnienie białej wstążki”. Inicjatywa promuje postawy mężczyzn, którzy pomagają kobietom w działaniach na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet. W ramach Europejskiej Sieci Kobiety Przeciwko Przemocy (WAVE), Centrum prowadzi także kampanię STEP UP! – Następny krok – od słów do czynów!, której celem jest zapewnienie prawa do bezpieczeństwa i specjalistycznej pomocy. Przez cały czas na stronie Centrum Praw Kobiet można także podpisywać petycję do klubów poselskich w sprawie natychmiastowej izolacji sprawcy od ofiary.

Jest nam tym bardziej miło, że Centrum Praw Kobiet wsparło realizowany przez Fundację Jestem Mamą projekt: „Mamy Wolne – wielkie święto kobiet”. To dla nas ogromny zaszczyt oraz wielka motywacja do walki o prawa kobiet, które często w tej najważniejszej roli życia – jaką jest macierzyństwo – zapominają o swoich prawach, marzeniach i aspiracjach. To najpiękniejszy czas w życiu kobiety, sprawmy, by każda mama mogła przeżywać go z uśmiechem, radością i w spełnieniu.

Zachęcamy wszystkie kobiety, mamy, warszawianki do odwiedzania Centrum Praw Kobiet. Wspierania działań oraz szerzenia wiedzy o tak ważnej instytucji.

WIĘCEJ INFORMACJI:
Centrum Praw Kobiet
ul. Wilcza 60 lok.19 (Śródmieście)
tel/faks: (22) 622-25-17
e-mail: sekretariat@cpk.org.pl
godziny otwarcia sekretariatu:
poniedziałek-czwartek: 9.00-20.00
piątek: 9.00-17.00

07/05/2019 | Bez kategorii
  • Newsletter

  • Zobacz także

  • Nasz Facebook

    [custom-facebook-feed]