Zapraszamy przyszłych rodziców oraz pary, które powitały swojego maluszka na świecie na cykl spotkań przygotowujących do nowej roli. „Będziemy mieć dziecko” to program finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, który dla rodziców z terenu Warszawy jest bezpłatny. Jego celem jest uzupełnienie wiedzy zdobytej w ramach szkoły rodzenia oraz dostarczenie świeżo upieczonym rodzicom cennych wskazówek ułatwiających odnalezienie się w nowej rzeczywistości.

Zapraszamy rodziców do udziału !
W październiku w ramach programu „Będziemy mieć dziecko” startują 3 grupy: weekendowa (gr. I), popołudniowa (gr. II) i poranna (gr. III). Można zapisać się na pojedyncze zajęcia lub cały cykl obejmujący 4 spotykania: z psychologiem, położną, fizjoterapeutką oraz warsztat wyprawkowy.
Zajęcia są bezpłatne, finansowane przez m.st. Warszawa.
W zajęciach mogą brać udział pary (wystarczy zarezerwować 1 miejsce) lub mamy i tatusiowie oddzielnie.

Podczas rozmów z rodzicami słyszymy, że brakuje Wam wielu informacji, m.in na temat samego porodu, jego przebiegu, praw oraz przywilejów przysługujących rodzącej. Wciąż zbyt mało mówi się też o połogu i o pierwszych tygodniach w domu. Wiele kwestii zaskakuje młode mamy, a po opuszczeniu szpitala nie mają z kim skonsultować swoich wątpliwości – szczególnie teraz. Chcecie wiedzieć, jak przygotować pokoik dla noworodka, jak prawidłowo nosić i jakich błędów nie popełniać np. podczas kąpieli.
Nowe życie wywraca Wasze życie do góry nogami – ale to bardzo fajna rewolucja – musicie tylko poświęcić chwilę, żeby dobrze się do niej przygotować.

Pamiętajcie także, żeby dbać nie tylko o dziecko, ale także o siebie. Stres, zmęczenie, rozdrażnienie często odbijają się na związku. Relacje między rodzicami są bardzo ważne, bo – choć pewnie o tym nie wiecie – Wasz maluszek doskonale czuje każdą zmianę nastroju mamy lub taty. Porozmawiamy o tym, jak dbać o relacje, powiemy, czym różni się depresja poporodowa od baby bluesa i jak wyjść z opresji obronną ręką!

Terminy zajęć:
Grupa I (weekendowa)
Soboty: 10.10, 17.10, 24.10, 31.10
godz. 19.00-21.00

Grupa II (popołudniowa)
Czwartki: 15.10, 22.10, 29.10, 5.11
godz. 18.30-20.30

Grupa III (poranna)
Wtorki: 27.10, 3.11, 10.11, 17.11
godz. 13.00-15.00

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE !

01/10/2020 | Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Newsletter

  • Zobacz także

  • Nasz Facebook

    [custom-facebook-feed]