Czy jest lepszy sposób na spalenie świątecznych kalorii niż spora dawka ruchu? Chyba nie skłamiemy, jeżeli powiemy, że nie! Sport to zdrowie, dodatkowa dawka endorfin, dotlenienie organizmu i świetny sposób…. na spędzenie wolnego czasu. Zobaczcie, jak było!

Jeden z ekspertów przytoczył kiedyś bardzo trafne porównanie: jedna złotówka wydana na sport to aż 4 złote oszczędności na służbie zdrowia. W takim razie, dlaczego tylko 39% Polaków uprawia w wolnym czasie sport w stopniu zalecanym przez WHO? Prawda jest taka, że często nie mamy czasu, gonimy za terminami, obowiązkami i pracą, nie przykładając należytej wagi do aktywności, a tym samym nie ucząc naszych dzieci zdrowych nawyków! Sport powinien być stałym elementem dnia, nawykiem, uzależnieniem.

Kiedy jest najlepszy czas na nowe postanowienia? Taaak! Tuż przed i po Nowym Roku! Zachęcaliśmy Was do odkrycia sportu na nowo, i płynących z tego korzyści w czasie wydarzenia „Aktywna Rodzina – Rusz się po Świętach”. Spotkanie było także okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodzinami. Poniżej fotorelacja.

Gościem specjalnym była Aleksandra Sasha Sidorenko, która w 2017 r. zdobyła zawodowe mistrzostwo Europy wagi lekkiej federacji EBU, która została także ambasadorką wydarzenia „Aktywna Rodzina – Rusz się po Świętach.

Mistrzyni opowiedziała o karierze sportowej oraz przeprowadziła krótką lekcję, ucząc dzieci podstaw boksu. Pokazywała, jak przyjąć prawidłową pozycję i wyprowadzać ciosy: proste, sierpowe oraz z dołu (haki). Dla wielu maluchów był to pierwszy kontakt z dyscypliną oraz szansa by na żywo porozmawiać z Mistrzynią Europy!

Dla nieco młodszych przygotowaliśmy zajęcia w dmuchanych kulach, naukę podstaw szermierki oraz zajęcia sprawnościowe.

W zdrowym ciele – zdrowy duch. W teorii wiedzą o tym wszyscy, gorzej z praktyką 😉 Trzeba nie tylko dbać o odpowiednią dawkę ruchu – najlepiej na świeżym powietrzu – ale też o zdrową dietę. Tylko jak odpowiednio się odżywiać? Przygotowywać zdrowe i smaczne przekąski? Na te pytania rodzice i dzieci dostali odpowiedź w czasie warsztatów kulinarnych. Robiliśmy przepyszne kulki mocy z fig, migdałów, kakao, kokosa itp. Były pyszne, a dzieci szczęśliwe.

Najwięcej emocji przyniósł turniej w kręgle o tytuł Najlepszej Rodziny w Warszawie! Nagrodziliśmy trzy amatorskie drużyny złożone z rodziców i dzieci. Walka do ostatniej chwili była niezwykle wyrównana. Do rywalizacji przystąpiło ponad 80 rodzin!

Rodziny, które zajęły I, II i III miejsce otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody ufundowane m.in. przez Fundację Jestem Mamą, Decathlon Targówek oraz Hulakula RCM. Nagrodziliśmy także Najlepszego Strzelca Turnieju, wyróżniliśmy Najsilniejszego Tatę oraz Najsilniejszą Mamę, którzy brali udział w konkurencjach siłowych: młot i bokser.

Projekt został sfinansowany przez m.st. Warszawa.

Materiał TVP3 Warszawa znajdziecie tu:
https://warszawa.tvp.pl/45977741/29122019

Do zobaczenia za rok!

**************************************

Jeżeli chcecie jako pierwsi dostawać informacje o wydarzeniach organizowanych przez Fundację Jestem Mamą to zachęcamy do:
polubienia profilu Fundacji na Facebooku [<- kliknij tu]
– zapisania się do newslettera [na dole strony]

29/12/2019 | Bez kategorii
  • Newsletter

  • Zobacz także

  • Nasz Facebook

    [custom-facebook-feed]